Apžvelgta Šiaulių miesto viešųjų pirkimų situacija ir naujovės

 

Spaudos konferencijos metu Šiaulių apskaitos centro vadovas Aurelijus Juška pristatė praeitų metų centralizuotų viešųjų pirkimų ataskaitą. 2023 metais buvo atlikti 126 pirkimai, iš kurių 92 – savivaldybės administracijai ir 34 – pavaldžioms įstaigoms. Bendra inicijuotų pirkimų vertė siekė 61,3 milijonus eurų. Centras nuo šių metų pradžios perima ir viešųjų įstaigų pirkimus.


2023 metais Savivaldybės centrinė perkančioji organizacija (Šiaulių apskaitos centras) inicijavo 137 pirkimus. Iš šios sumos 126 buvo įvykdyti, o kiti 11 persikėlė į 2024 metus. Didžiausia inicijuoto pirkimo vertė – 19,5 milijonai eurų. Spaudos konferencijoje buvo pateikta ir informacija apie tai, kiek daugiausia buvo atlikta pirkimų pagal objektus.

 

Šiaulių miesto savivaldybės administracija daugiausia pirkimų atliko remonto ir atnaujinimo darbams, kelių remonto darbams, statybos darbams, miesto aplinkos tvarkymo ir priežiūros paslaugoms.

 

Biudžetinių įstaigų pirkimai buvo susiję su patalpų ir kitais einamaisiais remonto darbais, pagaminto valgio tiekimo paslaugomis, kompiuterine įranga ir įvairiais renginiais.

 

Aurelijus Juška taip pat informavo, kad nuo šių metų, viešųjų įstaigų pirkimai, kurių vertė daugiau kaip 15 tūkst. eurų ir kai nėra galimybės įsigyti prekių ar paslaugų iš Nacionalinės Centrinės perkančiosios organizacijos, turės būti atliekami per savivaldybės perkančiąją organizaciją.

 

Viešosios įstaigos, kurių pirkimai nuo 2024 metų yra centralizuojami:

 • VŠĮ Šiaulių centro poliklinika;
  VŠĮ Dainų pirminės sveikatos priežiūros centras;
  VŠĮ Šiaulių ilgalaikio gydymo ir geriatrijos centras;
  VŠĮ Šiaulių reabilitacijos centras;
  VŠĮ futbolo akademija „Šiauliai“;
  VŠĮ Šiaulių krepšinio akademija „Saulė“.

 

Šaltinis: siauliai.lt